Чи допускається встановлювати кондиціонер на горючій основі

Наразі існують основні вимоги пожежної безпеки щодо об’єктів, які мають призначення обігрівати приміщення. Згідно з прийнятим чинним законом Про затвердження Правил пожежної безпеки на підприємствах, в компаніях та організаціях енергетичної галузі України, встановлювати кондиціонер на горючій основі не допускається.

Так, законодавство України передбачає покарання в разі недотримання правил експлуатації вибухонебезпечних приладів. Будь-які циклони, фільтри тощо необхідно регулярно очищувати від горючого пилу. Повітря, в складі якого є горючий пил або горючі відходи, необхідно очищати перед тим, як воно потрапляє до вентилятора. Для цього необхідно перед вентилятором встановити каменевловлювачі чи магнітні вловлювачі.

Під час експлуатації побутових кондиціонерів суворо забороняється:

  • Під час монтажу кондиціонера у віконному прорізі використовувати у ролі опорних конструкцій горючі елементи рам, замість оригінального заводського кріплення чи інших металевих конструкцій.
  • Перероблювати кондиціонери задля подальшої зміни їхнього функціонального значення.
  • Замінювати наявні 3-х полюсні штепсельні роз’єднувачі на 2-х полюсні.
  • Встановлювати кондиціонери в промислових приміщеннях категорії А та Б, а також у внутрішніх протипожежних стінах та перегородках.