Дахова котельня чи індивідуальне опалення

Кожний опалювальний сезон несе дорожчання тарифів, тому постає закономірне питання: який вид опалення краще обрати? Наразі найбільшої популярності здобули дахова котельня та індивідуальне опалення. Проте що з цього є кращим варіантом?

Що таке дахова котельня

Даховою газовою котельнею є автономна система, яка має забезпечити подачу опалення та гарячої води в приміщення житлового та виробничого типу. Котельня установлюється на даху будинку, в спеціальному приміщенні, згідно прописаних норм проектування, монтажу та експлуатації.

Щоб обрати найбільш підходящий вид дахової котельні, необхідно підібрати тип, експлуатаційні та технічні характеристики, її призначення та стан. Існує:

  • Вбудовані
  • Блочно-модульні
  • Модульні

Якщо будинок вже побудований, то встановлюється блочно-модульна котельня. Установка системи саме на даху приміщення дає змогу зменшити тепловтрати під час транспортування теплоносія до об’єкта. Таким чином, оплата опалення та ГВМ скорочується приблизно на 30%. Така автономна дахова котельня дозволяє самостійно обирати період опалення будівлі, в той час, як міська тепломережа ще не розпочала опалювальний сезон.

Що таке індивідуальне опалення

Жителі багатоповерхівок стрімко та масово переходять з централізованої системи опалення на індивідуальне газове або використовують електричні обігрівачі. Індивідуальне опалення має значні переваги над міською тепломережею чи навіть автономним опаленням, оскільки дає змогу регулювати процес безпосередньо самим жителям будинку.

Такий вид опалення підходить не лише багатоповерхівкам, але й приватним будинкам чи котеджам, коли централізовані тепломережі не відповідають бажанням та потребам жителів. Індивідуальне опалення дозволяє платити мешканцю лише за спожиту особисто їм частину енергії. Такі системи також розраховані на додаткові функції - гаряче постачання води в індивідуальному порядку.

Дахова котельня чи індивідуальне опалення - що краще?

Дахова котельня розрахована на споруди не вище 9 поверхів. А наявність потужних насосів, які під час роботи створюють вібрації, зазвичай є незручними для жителів верхніх поверхів. Монтаж такої системи коштує дорого, але в цілому оправдовує одноразову витрату, оскільки мешканці багатоповерхівки можуть жити в теплі, в той час як централізоване опалення ще не працює.

Якщо говорити про індивідуальне опалення, тут також є нюанс, оскільки встановлення газового котла передбачає вивід на вулицю шкідливих компонентів продуктів згорання газу, які виходять димовою трубою з кожної багатоповерхівки. Тому загальний стан міського повітря буде незадовільним.