Як увімкнути кондиціонер на тепло: детальна інструкція

Кліматичні умови в Україні є стабільною зміною температурних показників: від -10 взимку і до +40 літа. Така температура хоч і стала нормою для українців, проте все ще завдає різних незручностей. Коригування температурних показників у житлових та робочих кімнатах для комфортного самопочуття людини є актуальним як влітку, так і взимку. І нехай у багатьох все ще слово опалення стійко асоціюється з класичними радіаторами опалення, є також несподіваний альтернативний метод підтримання тепла в будинку чи квартирі.

Більшість сучасних моделей теплових кондиціонерів оснащені функцією роботи спліт системи на обігрів. Така можливість не просто має багато переваг, а й дозволяє почуватися комфортно в період міжсезоння. Багато покупців з настанням перших холодних днів стикаються із суттєвою проблемою – вони не знають, як увімкнути тепло на кондиціонері. Існує кілька варіантів того, як легко та просто змусити теплову спліт-систему працювати на обігрів.

Які кнопки є на пульті дистанційного керування кондиціонером?

Как включить кондиционер на тепло: детальная инструкция

Керувати сучасними моделями кондиціонерів можна за допомогою пульта дистанційного керування. Він не просто дозволяє задавати точні показники температури, а й дає можливість включати відповідні режими роботи та інші додаткові функції. Зрозуміло, підключити функцію можна не тільки за допомогою пульта, але й смартфона або спеціального голосового помічника. Але це працює тільки в тих моделях, в яких можливе налаштування кондиціонера.

Пульт керування спліт системи має основні функціональні кнопки. Кожна кнопка відповідає за певну дію. Якщо ви помітили, що кондиціонер не вмикається з пульта, перевірте наявність в пульті батарейок. Будь-який пульт керування має 5 базових кнопок:

 • Кнопки увімкнення та вимкнення On/Off;
 • Кнопка MODE (M) – перемикання режимів тепло/холод;
 • Подвійна кнопка, що регулює температуру '+' та '-';
 • Кнопка вертикального спрямування жалюзі SWING;
 • Кнопка регулює швидкість обертання вентилятора FAN.

Залежно від марки та моделей теплових кондиціонерів, на пульті можуть розташовуватися додаткові функціональні кнопки:

 • SLEEP – включає автоматичне регулювання температурних показників повітря вночі;
 • TURBO – перехід у режим охолодження повітря на максимальних потужностях, не працює з режимом авто, вентиляція, осушення;
 • TEMP – зниження чи підвищення значення часу;
 • TIMER on/off – включення та вимикання таймера;
 • LED – увімкнення та вимикання підсвічування дисплея пульта;
 • Wi-Fi – увімкнення дистанційного керування спліт-системою через мобільний телефон.

Як налаштувати кондиціонер на обігрів?

Якщо центральна система опалення ще не ввімкнена, проте температура повітря на вулиці вже низька, внутрішній блок кондиціонера може спокійно замінити стандартне опалення. Система працюватиме на обігрів кімнати, прогріваючи повітря в приміщенні, пропускаючи його через себе. Власники кондиціонерів можуть дізнатися, як включити тепловий кондиціонер на обігрів, і чи є така функція на моделі системи. Однак перед тим, як включати кондиціонер на тепло, важливо переконатися в деяких моментах:
 1. Кондиціонер має функцію обігріву.
 2. Зовнішня температура повітря збігається із заявленими в інструкції до кондиціонера показниками.

Кожен кондиціонер має власну інструкцію, де чітко розписано правила експлуатації. Якщо виникли проблеми з кондиціонером або ви вирішили купити кондиціонер, зателефонуйте в нашу компанію «ТеплоХолод», і ми підкажемо найкраще рішення. Стандартну систему дозволяється вмикати до -5 градусів, проте ідеальним варіантом експлуатації є до 0 градусів. Якщо встановити кондиціонер для зими, його можна використовувати на обігрів навіть при -25 градусах. Кожна марка кондиціонера має власний спосіб перемикання системи в режим опалення.

Як увімкнути тепло на Cooper Hunter

Как включить кондиционер на тепло: детальная инструкция
 1. Увімкніть кондиціонер, натиснувши кнопку включення On, і дочекайтеся, поки жалюзі не відкриються, і не почне обертатися вентилятор всередині.
 2. Далі кілька разів натисніть кнопку перемикання режимів MODE, доки не з'явиться значок сонця або напис «HEAT». Після цього кондиціонер припинить роботу вентилятора, проте не варто панікувати.

Коли вентилятор перестає працювати після перерахованих вище махінацій, це не означає, що ви щось зробили не так. Компресору просто потрібен час, щоб плавно перейти в режим обігріву. У процесі зупинки відбувається перенаправлення руху холодоагенту. Крім цього, здійснюється контроль температур радіаторів внутрішнього і зовнішнього блоків кондиціонера. Все дійство може зайняти до 10 хвилин, і в деяких випадках супроводжуватиметься незвичайними звуками.

У цей час ви зможете встановити необхідну температуру в кімнаті – скористайтеся кнопкою регулювання температури. Оптимальним варіантом є 27 градусів, тому що для початку бажано встановити велику температуру, щоб потім зменшити її до комфортної. Не виставляйте температуру нижче за кімнатну, тому що в такому випадку система просто не буде працювати на опалення. Також завжди звертайте увагу, щоб під час роботи на обігрів на пульті керування на дисплеї не відображався індикатор сніжка або напис COOL. Якщо ви зробили все за інструкцією, але кондиціонер не запрацював, спробуйте повторити процедуру. Якщо це не допомогло, слід звернутися до фахівців. Ви можете зателефонувати нашим менеджерам, які підкажуть, як підготувати кондиціонер на опалення.

Як увімкнути тепло на BALLU

Как включить кондиционер на тепло: детальная инструкция

Обігрів тепловим кондиціонером марки BALLU та перемикання установки в режим опалення вимагає натискання певних кнопок на пульті або на панелі системи:

 1. Увімкніть кондиціонер, натиснувши кнопку ON та зачекайте, поки він автоматично налаштується та почне монотонну роботу;
 2. Натискайте кнопку MODE, доки на дисплеї не з'явиться символ сонця або слово HEAT – це означає включення режиму теплого повітря. Після цих махінацій, швидше за все, зупиниться двигун та внутрішній вентилятор на деякий час, щоб система могла переналаштуватись та оптимізувати задане завдання.
 3. Налаштуйте потрібну температуру подвійною кнопкою +/-. На початку роботи на опалення вказуйте максимальне значення температури для подачі тепла. Після того, як кондиціонер пропрацює 20 хвилин, перевстановіть температуру на бажаний показник.

Після цього можна додатково регулювати швидкість обертання внутрішнього вентилятора, натиснувши на функціональну кнопку FAN. Тисніть її кілька разів, доки не оберете необхідний рівень потоку повітря. Кнопкою SWING регулюйте положення жалюзі. Після цього тепловий кондиціонер повністю переналаштований на обігрів та готовий до створення комфортного мікроклімату.

Як увімкнути тепло на SAMSUNG

Как включить кондиционер на тепло: детальная инструкция

У момент переналаштування системи на режим опалення відбувається повна зміна алгоритму запрограмованого пристрою. Власники цієї марки кліматичного обладнання повинні знати, що після встановлених налаштувань кондиціонер може не вмикатися протягом 15 хвилин. Саме тоді відбувається оптимізація поставлених параметрів.

 1. Увімкніть кондиціонер, натиснувши кнопку увімкнення On, і дочекайтеся, поки жалюзі не відкриються, і не почне обертатися вентилятор усередині.
 2. Далі кілька разів натисніть кнопку перемикання режимів MODE, доки не з'явиться значок сонця або напис «HEAT».
 3. Виберіть потрібну температуру на обігрів, натиснувши на подвійну кнопку +/-.
 4. Налаштуйте відповідний потік повітря, натиснувши кнопку FAN кілька разів до бажаного результату.
 5. Виберіть оптимальне положення жалюзі, натиснувши кнопку SWING.

Як увімкнути тепло на GREE

Как включить кондиционер на тепло: детальная инструкция

Швидко та просто переключити кондиціонер даної марки на обігрів приміщення можна за допомогою простої інструкції:

 1. Увімкніть кондиціонер, натиснувши кнопку ON та переконайтеся, що на пульті є кнопка HEAT.
 2. Натисніть кнопку HEAT, оскільки вона відповідає за підключення режиму обігріву повітря в приміщенні.
 3. Використовуйте подвійну кнопку регулювання температури +/-, щоб регулювати показники, або виберіть режим AUTO – так система самостійно підбере потрібну температуру.
 4. Чекайте на переналаштування, вона триває до 15 хвилин. Якщо кондиціонер налаштований правильно, через вказаний час ви відчуєте сильний потік теплого повітря.

Як увімкнути тепло на OSAKA

Как включить кондиционер на тепло: детальная инструкция
 1. Увімкніть кондиціонер, натиснувши кнопку ON.
 2. Щоб перевести систему на режим обігріву, натискайте кнопку MODE доти, доки стрілка не вкаже на слово НЕАТ – тепло.
 3. Виберіть комфортну температуру. Найкращий варіант тепла варіюється в діапазоні 23-29 градусів.
 4. Дочекайтеся, поки система здійснить переналаштування для подальшої роботи в режимі опалення.

Як увімкнути тепло на MIDEA

Как включить кондиционер на тепло: детальная инструкция

Головною особливістю таких кондиціонерів є можливість підтримувати стабільні температурні показники, які мають відповідати встановленим граничним нормам. Так використання технічного обладнання відбуватиметься у нормальному режимі. На початку роботи ви зможете відчути прохолодне повітря, яке через деякий час зміниться на прогріте. Це важливо пам'ятати, щоб ця особливість не стала несподіванкою та не призвела до думок про збій. Керувати кондиціонером можна як в ручному режимі, так і за допомогою пульта.

 1. Увімкніть кондиціонер, натиснувши кнопку ON.
 2. Знайдіть на пульті кнопку НЕАТ і натискайте її до тих пір, поки на дисплеї не з'явиться малюнок сонечка.
 3. Використовуйте подвійну кнопку регулювання температури +/-, щоб регулювати показники.

Існує також спрощення перемикання режиму роботи кондиціонера на обігрів:

 1. Заздалегідь запрограмуйте пульт використання кнопки ON, направляючи його прямо на екран.
 2. Ви можете спостерігати різні малюнки на дисплеї залежно від параметрів налаштувань. Усі вони детально розписані в інструкції до системи.

Якщо кондиціонер не вмикається на обігрів?

Існує багато причин, через які режим обігрів не включається, і багато хто можна усунути самостійно. У сучасних системах кондиціонерів практично будь-якої моделі є режим обігріву приміщення. Однак все ж таки є виняток, тому в першу чергу важливо переконатися в тому, що ваш кондиціонер підтримує цю функцію. Перевірка дуже легкий та швидкий процес. Достатньо просто подивитися в інструкції до експлуатації, там про це має бути написано. Якщо з будь-яких причин інструкції у вас немає, просто подивіться модель на корпусі блоку та напишіть запит у пошуковий рядок в інтернеті, наприклад «Hisense inverter».

Якщо ви виконали всі умови, але система кондиціонера все ще не вмикається на обігрів, можливо, доведеться звертатися до сервісного центру, де вам проведуть діагностику та виявлять причину поломки. Існує перелік найпоширеніших причин позаштатного збою роботи кондиціонера на обігрів:

 • Наявність льоду у фреоновому контурі;
 • Фільтр та теплообмінник забруднені;
 • Чотирьохходовий клапан та компресор працюють з перебоями;
 • Недостатня кількість фреону;
 • Перевищення допустимих температурних меж роботи;
 • З ладу вийшов вентилятор, клапани, датчики тощо.

Щоб знайти причину поломки, необхідно звернутися до фахівця, який виправить збій та поверне можливість обігрівати приміщення за допомогою кондиціонера.