Що таке тепловий насос

Тепловими насосами називаються складні системи, які отримують теплову енергію з альтернативних джерел та примножують її. Далі ця енергія направляється на опалення приміщення. Джерелом тепла може виступати навколишнє повітря, земля чи грунтові води.

Теплові насоси можна використовували як у будинках, так і в різноманітних технологічних процесах, при будівництві, на промисловості. Вони також можуть нагрівати воду.

Теплові насоси як краща альтернатива електричного та газового опалення

Повітря та сонячна енергія виступають невичерпним джерелом низькотемпературного тепла. Отримана теплова енергія є поновлюваною, і, головне – безкоштовною.

Теплові насоси можуть перекачувати чи переносити дану енергію із середовища в середовище. Головним призначенням є опалення та охолодження. Додатковим функціоналом є можливість нагрівання води для побутових чи промислових цілей. Таке обладнання є багатофункціональним, якщо порівнювати його з кондиціонерами чи котлами.

Робота насосу є надзвичайно економною, оскільки він витрачає енергію лише на роботу циркуляційних насосів та компресора. Обладнання має дуже високу енергоефективність, де коефіцієнт перетворення енергії є більше за 5. Таким чином, використаний кіловат енергії переробляється насосом в 5 кіловат, які підуть на те, щоб прогріти приміщення чи воду.