Схема водяного опалення одноповерхового будинку

Задля опалення одноповерхового будинку є велика кількість різних варіантів. Проте суть в одному - газові настінні котли, які вміщують в собі широкий функціонал та здатні обігрівати навіть великі приватні будинки. Хай там що, але варто розібратись з наявною інформацією про те, яка є схема водяного опалення одноповерхового будинку. Це може допомогти обрати найкращий варіант.

Як обрати котел для опалення одноповерхового будинку

Ви можете обрати будь-який тип котла, який буде опалювати одноповерховий будинок. Це може бути газовий, електричний чи твердопаливний котел.

  1. Газовий. Має велику кількість переваг над іншими видами тепла. Якщо до одноповерхового будинку можна підключити газ через магістраль, то це ефективний та найдешевший варіант з високим ступенем автоматичної роботи. Тут також можна додати й про високу точність виставлення температури теплоносія. Газові котли мають широкий функціонал.
  2. Твердопаливний. Якщо котел автоматичний та напівавтоматичний з тривалим горінням, то для схема варто розділяти котел та контур опалення. В цьому допоможе бай пас та триходовий клапан, які утворять маленьку петлю, тому нагрівач буде зав'язаний на собі ж. При класичному варіанті з вмонтованим теплообмінником є проблеми з терморегулюванням. Рішенням є акумулюючі ємності чи збільшення обсягу теплоносія. В одноповерховому будинку температура регулюватиметься термостатом, а котел працюватиме в потрібному режимі, додаючи при потребі гарячий теплоносій.
  3. Електричний. Процес монтажу та роботи подібний до газових котлів, з єдиним винятком - не потрібно підводити газові труби та димар. Так само підтримуються вказані температурні значення в теплообміннику. До складу котла у більшості випадків також додається важливий обвіс - розширювальний бак та група безпеки насоса.

Схема підключення водяного опалення одноповерхового будинку

  1. Однотрубна. Це кращий варіант для будинку площею не більше за 70 квадратних метрів. Завдяки примусовій циркуляції відбувається рівномірне розподілення тепла між радіаторами. Труби можуть бути мінімально допустимого розміру перетину, головне щоб відповідали напору насоса. Тут не потрібна велика кількість матеріалів для збірки контуру.
  2. Двотрубна. Процес підключення приладів опалення відбувається паралельно один одному. Труба на кожному радіаторі завдяки трійнику розділяється та йде далі, запитуючи всі теплообмінники. Відбувається поступове об’єднання труб в загальний колектор, які потім йдуть обраткою.
  3. Колекторна група. В одноповерховому будинку обирається одна точка, де й розташовується колекторна група, від якої йде підключення кожного радіатора окремо, та при необхідності контур теплої підлоги. Щоб отримати нормальну роботу схеми підключення з примусовою циркуляцією необхідно встановити декілька циркуляційних насосів додатково, на найпротяжніші контури.