Як правильно вибрати тепловий насос для опалення
Тепловий насос є чудовою заміною звичного всім традиційного опалювального обладнання. Насос дозволяє практичне та звучне рішення швидкої та безболісної відмови від використання газу як основний енергоносій. Це дозволяє вирішити проблему високої вартості та не дуже доброї якості пропонованих теплоносіїв.
Якщо ви приймаєте рішення відмовитись від газу, то автоматично вирішуєте проблему підключення приміщення чи повноцінного будинку до газопроводу. Це сприяє збільшення безпеки споруди та відкидає необхідність постійного спеціального обслуговування котлів. Тепловий насос є довговічною та високоефективною системою. Даний універсальний пристрій дозволяє обігрівати приміщення в зимню пору та охолоджувати його в спекотні літні дні.
Насос працює за принципом перенесення накопиченої теплової енергії, яку пристрій отримує від землі, води чи повітря (навколишнього середовища) безпосередньо до теплоносія. Правильно підібраний тепловий насос – це гарантія економічного та екологічно безпечного джерела енергії для опалення та охолодження будинку та підігріву води. Ми підкажемо, який тепловий насос кращий, та як правильно розраховувати потрібну потужність пристрою.
Що потрібно враховувати при виборі типу теплового насоса

Тепловий насос для опалення будинку працює ефективно в приміщеннях будь-якого типу, незважаючи на їхнє призначення. Проте все ж є певні фактори, що визначають вид обладнання, на які варто звернути уваги при виборі теплового насосу для будинку:
- Визначте тепловтрату – це допоможе зрозуміти найбільшу ефективність обладнання, яку зможе забезпечити система при належному утепленню стін та даху комерційних будівель чи будинків. Використовуйте тепловізор для сканування й визначення джерела втрати тепла й подальшої змоги усунення проблеми;
- Розрахуйте площу будинку та кількість людей, що в ньому стабільно проживають – це допоможе визначити потужність теплового насосу, яке забезпечить приміщення максимально комфортними умовами, у тому числі забезпечивши гарячою водою;
- Визначте, чи є поблизу водойми, особливості ґрунту та кліматичних умов регіону – це необхідно щоб зуміти відшукати правильний тип для встановлення теплового насосу: грунтового, водяного чи повітряного;
- Робіть вибір так, щоб була можливість нагрівання води за допомогою теплового насосу – не все подібне обладнання може забезпечити будинок гарячою водою. Щоб не купувати згодом додатковий модуль, який коштує дорого, радимо одразу враховувати даний фактор;
- Визначтесь, чи є необхідність у системі охолодження – тепловий насос може забезпечувати пасивне охолодження приміщень, оскільки містить функції «холодних стін» та «холодної стелі». Тепловий насос в такому випадку використовує низькотемпературну енергію, яку може отримувати із зовнішнього середовища з коефіцієнтом ефективності, що потрібна для роботи компресора. Тобто, ви зможете отримати до 25 кВт енергії, щоб охолоджувати будинок.
Для того, щоб зробити правильний вибір з першого разу й обрати вид підходящого теплового насосу, варто визначитись, в якій ви перебуваєте ситуації:
- Ваш будинок перебуває на етапі будівництва.
- Ви бажаєте модернізувати вже працюючу систему опалення.
- Ви хочете використовувати радіатори, які у вас є.
Максимальну ефективність насос віддає в комбінації з низькотемпературними опалювальними системами – теплою підлогою чи низькотемпературними радіаторами. Якщо ваш будинок вже має раніше вмонтовані радіатори, що працюють під проводом високотемпературного носія, то є ймовірність, що їх потрібно буде розширювати на кілька секцій, збільшувати кількість радіаторів чи додатково встановити новий фанкойл. Нове кліматичне обладнання може виконувати охолоджувальну функцію, тому купити кондиціонер можна для забезпечення комфорту в літній період.
Тепловий насос грунтового типу (геотермальний)

Щоб отримати максимум від ефективності насосу, варто зробити це на початкових етапах здійснення будівельних та монтажних робіт. Дуже важливо, щоб саме на початках система опалення проектувалась саме під опалення відновлювальної енергії. Лише в такому випадку монтаж грунтового теплового насосу дасть результат у майже 100% ефективності, так як забезпечить найшвидшу окупність проєкту.
Варто знати, що грунт ні в якому разі не має бути камянистим, так як в процесі буріння свердловин під укладання зондів, що мають здійснювати забір тепла з глибини 100 м. це може бути проблематично. Можна подумати над альтернативним варіантом – горизонтальне поле, проте для такого процесу знадобиться велика площа, а в майбутньому доведеться обмежуватись щодо вирощування рослин в певних місцях.
Тепловий насос повітряного типу

Щоб визначитись, як правильно обрати тепловий насос повітряного типу «повітря-вода», необхідно відповісти собі на кілька запитань:
- Якою є опалювальна площа будинку? Якщо ваш будинок менший за 120 м2, то установка високопродуктивних геотермальних систем просто не вигідно в фінансовому аспекті. Ви отримаєте швидшу окупність при встановленні такої ж системи з продуктивністю повітряного насосу, ніж при монтажі та бурінні системи першого типу.
- Який розмір ділянки? Якщо ви володар великого будинку з малою ділянкою, або ж ваша будівля побудована на каменистому грунті, то вам також рекомендуємо звернути увагу на повітряний насос. Для буріння свердловин доведеться витратити багато грошей та нервів.
- Чи збираєтесь ви вносити зміни та підвищувати енергетичну ефективність вже наявної системи опалення? Поєднання насосу повітряного типу з діючим опалювальним обладнанням є кращим варіантом у випадку, коли ви не маєте наміру глобальної переробки системи. До того ж, продуктивність наявної системи виросте в кілька разів.
Даний тип теплового насосу зможе забезпечити будинок гарячою водою, використовуватись для підігріву внутрішнього чи вуличного басейну. Подібна система є в рази простішою та дешевшою за попередній варіант, який ще й не під кожний грунт підійде. Проте, якщо ви живете в регіоні, де температурні показники падають до -20 градусів більше 7 днів поспіль, кращим варіантом стане геотермальний тепловий насос чи завчасна покупка ще одного додаткового джерела опалення в даний період.
Як вибрати тепловий насос для опалення будинку?
Щоб не помилитись у виборі теплового насосу для опалення будинку, варто завчасно передбачати певні нюанси:
- Вид обладнання: теплові насоси поділяються на види, в залежності від конструкції. Так, універсальними моделями теплових насосів є насоси виду «повітря-повітря» та «повітря-вода».
- Рівень шуму: насос під час роботи не повинен створювати будь-які незручності як для жильців будинку, так і для сусідів.
- Визначити клас енергоефективності: зазвичай подібні насоси отримують категорію класу «А», що свідчить про низьке споживання електроенергії. Дуже важливо при установці використовувати лише оригінальні деталі та запчастини, оскільки в іншому випадку показник енергоефективності зміниться.
- Обирайте інноваційність та функціональність: при покупці теплових насосів можна обирати як звичайні моделі, так і автоматичні моделі з різноманіттям установок та різних датчиків, можливістю керування через мережу Інтернет та інших подібних параметрів.
- Зовнішній вигляд та габаритність: щоб обрати підходящий тепловий насос варто пам’ятати й про естетичну сторону питання. Система має гармонійно та акуратно вписуватись в загальне оформлення кімнати чи приміщення.
Насправді подібних характеристик, що слід врахувати є безліч. Дізнатись деталі про моделі та типи насосів можна у кваліфікованих фахівців нашого інтернет-магазину.
Енергоефективні системи, що працюють завдяки тепловим насосам є популярним вибором через низку переваг, серед яких можна виділити економічність та екологічність. Також варто враховувати ряд обмежувальних факторів при будівництві – їх легко вирішити саме завдяки монтажу насосів:
- При наявності недостатньої електричної потужності підключення електрокотел буде споживати багато ресурсів. Тому в ситуації, коли на будинок чи комерційну будівлю виділено недостатньо потужності задля успішного забезпечення належної роботи інших електроприладів, саме теплові насоси допомагають вирішити дану проблему. Насос споживає до 6 разів менше електроенергії, забезпечує обігрів приміщення та води для побутових потреб. Також є можливість пасивного охолодження влітку без необхідності покупки кондиціонера.
- Насоси допомагають дотримуватись вимог з викиду шкідливих речовин, вибухо- та пожежної безпеки, коли комерційне приміщення розташоване в центрі міста, якщо це АЗС чи станції техобслуговування тощо.
- Якщо є джерело дармового надлишкового тепла як результат технологічних процесів на виробництва – тепловий насос може акумулювати його, збільшувати в рази та направляти на обігрівання кімнат.
Що може трапитися, якщо тепловий насос підібрати неправильно?
В першу чергу, ефективність роботи насосу стане набагато нижчою від заявлених та очікуваних параметрів, а покупка скоріш за все обійдеться дуже дорого. Є й інші варіанти: робота з помилками, вихід з ладу пристрою та занадто малий термін експлуатації.
До того ж, необхідно обов’язково зазначити, що тепловий насос не потрібно купувати й монтувати самотужки, оскільки таке обладнання є непростою інженерною системою. Так точно необхідні складні профільні розрахунки та аналітика поточних умов на окремо взятому об’єкті. Отже, найкращим рішенням стане звернення до фахівців, що допоможуть обрати найефективніше для конкретних умов систему, враховуючи індивідуальні очікування та бюджетну спроможність.
Сучасний вибір типів на моделей теплових насосів зможе задовольнити потреби найвибагливіших замовників. Ринок надає можливість обирати зовнішній вигляд насосів, габарити та потрібну кольорову гаму. Таке обладнання органічно та стильно впишеться у приміщення необхідного виду. До того ж, є можливість установки та підключення найрізноманітніших датчиків контролю та регулювання температури та вологості. Як додаткова опція можна управляти основними функціями віддалено через мережу Інтернет.
Розрахунок потужності теплового насоса

Важливим аспектом є правильний розрахунок потужності теплового насоса. Щоб правильно визначити потужність системи, варто виявити ступінь теплоізоляції та загальну опалювальну площу приміщення.
Розрахунок потужності теплового насоса можна зрозуміло показати на прикладі. Якщо загальна площа будинку з доброю теплоізоляцією складає 120 м2, а рівень тепловтрати такого приміщення становить 60 Вт/м2, то загальна втрата тепла буде дорівнювати 120 м2*60Вт =7200 Вт. Для опалення приміщення в день потрібно 7200 Вт*24 години = 173 кВт за рік.
Дуже важливо також враховувати й можливі тимчасові відключення – приблизно 4 години. Тоді остаточна цифра складатиме 173 кВт/р:20 годин=9 кВт Отже, щоб обігріти весь будинок необхідно провести монтаж теплового насосу з потужністю 9 кВт.
Якщо ви плануєте використовувати обладнання не лише для обігріву будинку, а й для нагрівання води, то тепловий насос варто обирати з вищим показником потужності.
Ми пропонуємо лише перевірених виробників, якісні та надійні теплові насоси різних типів та моделей. Наші менеджери готові відповісти на виниклі запитання, а також допоможуть здійснити покупку з урахуванням індивідуальних розрахунків системи теплового насосу для вашого будинку. Зв’яжіться з нашими менеджерами за вказаними на сайті телефонами чи пишіть на електрону скриньку.