Який електричний котел для дому кращий?

Електричний котел для опалення будинку є чудовою альтернативою, якщо відсутня можливість побудови повноцінної котельні для опалення твердопаливним котлом. До того ж актуальні ціни на газ є достатньо високими, і навіть при певній неекономічності електричних котлів такий метод опалення все ще залишається простішим та доступнішим в сучасних реаліях. Щоб розуміти, який електричний котел yкращий для будинку, необхідно детально розібратись в характеристиках та можливостях та створити власний рейтинг.

Для опалення приміщення електричний котел стане кращим варіантом через ряд плюсів та переваг серед конкурентів:

  • Невеликий компактний розмір, тому його можна установити в кімнаті будь-якої площі;
  • Працює безшумно, тому під час його роботи жителі будинку не будуть відчувати незручності;
  • Стабільне споживання електроенергії;
  • Екологічна робота котла забезпечує підтримку екологічної чистоти;
  • Повністю автоматизовані процеси роботи, через що котел не потрібно постійно контролювати та слідкувати за паливом;
  • Простий процес установки та просте управління;
  • Високий рейтинг серед споживачів та різні характеристики;
  • Котел використовується не лише для опалення приміщення будь-якої площі, але й для стабільного постачання гарячої води цілий рік.

Важливо зробити правильний вибір електричного котла, оскільки лише правильно обрана система опалення зможе стабільно безперебійно обігрівати приміщення мінімум 15 років. А сучасні моделі електричних котлів отримали високий ККД, містять весь необхідний функціонал із передбаченим захистом, які забезпечують автоматику процесу обігріву, є економічними, безпечними та екологічними. Електричне опалення це кращий вигідний варіант.

Вибираємо електричний котел

який електричний котел найкращий

Для розумного підходу до процесу вибору електрокотла необхідно детально ознайомитись з їхніми технічними характеристиками, видами тощо.

Види електрокотлів

  1. Теновий нагрів паливо відбувається завдяки наявності тени, що нагрівається теплоносієм. Такі агрегати мають достатньо просту конструкцію, є довговічними та недорогими. Серед недоліків можна виділити появу накипу на тенах, через що їх періодично доводиться замінювати. Такий вид це кращий варіант для опалення квартири з середньою чи малою площею.
  2. Електродний – нагрівальними елементами є електроди, які також час від часу виходять з ладу та потребують заміну. Однак такі системи є компактними, безпечними із захистом, недорогими по ціні. Вони потребують якісний склад води.
  3. Індукційний – нагрівальним елементом є котушка індуктивності, яка не контактує з теплоносієм, через що утворення накипу на ній не відбувається. Така система має значно вищу актуальну ціну, проте є довговічного. Кращий варіант для будинку з великою площею.

Кількість контурів електричних котлів

Одноконтурні електрокотли розраховані лише на опалення будинку будь-якої площі.

Якщо власник бажає отримати не просто тепло, але й гаряче водопостачання, варто звернути увагу на двоконтурні котли. Такі котли отримали ускладнену конструкцію, що додатково містить проточний водонагрівач для стального водопостачання. Однак двоконтурні електрокотли не користуються великим попитом серед покупців, оскільки дають велике навантаження на електромережу, тим самим збільшуючи також витрати на споживання електроенергії.

Процес підбору електричного котла для опалення

Для того, щоб обрати електричний котел із захистом та необхідної підходящої потужності варто заздалегідь провести невеликий розрахунок. Обирати потужність системи обігріву треба з розрахунком 1 кВт на 10 кв.м. Це є максимально спрощеним методом, тому рекомендується перед покупкою проконсультуватися з працівником чи менеджером. Завжди варто звертати увагу на споживання електроенергії та наявність гарячого водопостачання.

Якщо є потреба уточнити значення потрібного параметра потужності, то завжди треба враховувати такі фактори, як, до прикладу, ступінь утеплення будівлі. До того ж можна використати наступну формулу розрахунку:

W=(40*Vприм+Qвікон+Qдвері)*k, де випливають значення:

  • W – розрахункова потужність електричного котла;
  • 40 – середнє значення потрібної потужності системи площею на 1 кубометр приміщення у Вт;
  • Vприм – обсяг загального простору для опалення, тобто всю площу приміщення необхідно помножити на висоту стель;
  • Qвікон – середні тепловитрати на вікна (по 100 Вт на 1 вікно);
  • Qдвері – середні тепловитрати на двері (по 200 Вт на кожні двері);
  • K – коефіцієнт, що залежить від регіону проживання (центральна частина 1.2-1.4, на півночі та сході – 1.8-2, на півдні – 0.7-0.9).

Надана формула є оптимальною для вибору варіанта опалювального електричного котла для квартири. Якщо кращий електрокотел потрібний для обігріву приватного будинку, значення варто додатково помножити на коефіцієнт обліку тепловтрат через стелю та підлогу – 1.5. Якщо власник приміщення бажає обрати двоконтурний котел, доведеться збільшити показник потужності на 25%.

Кращий спосіб кріплення електрокотла

Кріплення електрокотла буває підлоговим та настінним. Так, настінні системи є компактнішими та можуть непомітно природно вписуватися під будь-який дизайн приміщення.

Підлоговий електрокотел у більшості випадків має більший розмір, тому часто використовується в системах з великим об’ємом теплоносія.

Тип підключення

Кращий вид підключення електричного котла обираються згідно з врахуванням специфічних факторів електромережі. Так, напруга електромережі буває стандартною однофазною – 220В, та трифазною – 380В. Обігрівачі електричні з великою потужністю можуть бути, як правило, лише трифазними.

Управління електричним котлом

Сучасні електричні котли зазвичай містять багатофункціональну систему управління, що часто відображається на електронному дисплеї. Власник має можливість автоматично обирати потужність, а для економної витрати електроенергії котел автоматично змінюватиме потужність нагріву.

Регулювання потужності електрокотла можна поділити на два типи: плавна та ступінчаста. Плавне регулювання можливе лише при наявності в конструкції електрокотла реостата. Ступінчасте регулювання може забезпечити лише 4 рівня потужності по 25%. Такий варіант є кращий та більш дешевий, оскільки його активно використовують у електричних котлах бюджетного сегменту.

Яку потужність вибрати

який електричний котел найкращий

Як підібрати потужність електрокотла виходячи з тепловитрат

В процесі купівлі електричного котла є обов’язковий пункт: врахування тепловитрати опалювальної будівлі. До прикладу, приватний будинок та квартири можуть мати джерела, які пропускають тепло з приміщення (вікна, двері, стіни, підлога, не утеплений дах тощо). Обігрівати подібне приміщення, особливо якщо воно має велику площу, буде максимально невидано та затратно, навіть якщо модель котла найсучасніша. При використанні електричного котла малої потужності опалення приміщення також не є ефективним.

Власникам котлів необхідно розуміти важливий факт: система опалення має виробляти більше тепла, ніж витрачає будівля. Тому перед покупкою електрокотла варто визначити тепловитрати приміщення. Для цього заздалегідь потрібно вивчити наступну інформацію:

  • З якого матеріалу виготовлені стіни та перекриття;
  • Товщина стін та перекриття;
  • Площа вікон;
  • Рівень утеплення будівлі;
  • При купівлі котла варто мати архітектурний план будинку в роздрукованому чи електронному вигляді.

Є інший експрес варіант підбору потужності котла «на колінках» за опалювальної площі приміщення:

  • На 10 кв.м виходить 1 кВт теплових витрат. Тому, для будинку загальної площею у 80 кв.м підійде система на 8 к.Вт.

Монтаж електричного котла

Електричні котли, як вже було зазначено раніше, можуть бути підлоговими та настінними.

Підлогові моделі електрокотлів оснащені більшим потенціалом потужності. Їх частіше купують на комерційні та виробничі об’єкти.

Настінні електричні котли мають компактний розмір та естетичний сучасний зовнішній вигляд. Вони оснащені простою системою управління та дозволяють економити місце в приміщенні. Часто використовуються в невеликих квартирах та будинках середньої площі.

Кращі настінні електричні котли

який електричний котел найкращий

У більшості випадків настінні електричні котли використовуються для опалення приватних будинків та дачних будівель, котеджів, квартир старого типу, торгових та спортивних залів, офісів, виробничих приміщень, кафе тощо. Вода в таких системах має примусовий рух, тому може переміщуватися лише завдяки вмонтованому в котел насосу. Теплова потужність настінних електричних котлів становить 2-60 кВт, де моделі для житлового приміщення мають зазвичай не більше 30 кВт. Все, що є більше за 30 кВт відноситься до промислового обладнання. Напруга живлення в настінних електричних котлах при потужності у 5-6 кВт є однофазною мережею у 220В. При більшій потужності використовується трифазна мережа у 380В.

Внутрішня будова настінних електрокотлів не є складною. Головна частина котла є таким собі теплообмінником: закритий бак з металу, що має теплову ізоляцію ззовні. Всередині системи розмішені тени – декілька трубчастих електронагрівачів потрібної потужності. У спеціальному баку відбувається розігрів води чи інших рідких носіїв на водній основі. При цьому важливо, щоб вода в системі опалення була фільтрована, або ще краще – дистильована. Так власник зможе уникнути появу накипі на тенах – нагрівальних елементах. Настінний електричний котел містить блок автоматичного контролю та регулювання температури води, мікропроцесор, запобіжний клапан, бак-розширювач, фільтри для води перед клапаном підживлення та на зворотному трубопроводі. І сучасних моделях, які мають трохи вищу актуальну ціну, вмонтована програма режимів роботи.

Плюси та особливості електричних настінних котлів складаються з:

  • Є одним з найбільш екологічних систем опалення приміщення, що не спричиняє появу та розповсюдження токсичних викидів димових газів повітря та атмосферу. Не створює неприємні запахи.
  • Має простий елементарний монтаж. Для того, щоб встановити котел необхідна міцна стіна та мала площа приміщення. Важлива також наявність лінії безперебійного стабільного електропостачання.
  • Має невелику вагу та невеликі розміри корпусу.
  • Легке та доступне сервісне обслуговування, проста та зрозуміла експлуатація.
  • Має невисоку актуальну ціну в порівнянні з іншими видами котлів.
  • Не потребує постійного втручання ззовні, оскільки містить систему автоматичного управління роботою.
  • Практично безшумний під час експлуатації. Не потребує наявності димохідної труби для викиду газоподібних продуктів згорання. Не потребує повітропровіду для витяжної системи вентиляції.
  • ККД роботи котла є високим, таким, що сягає 98-99%, через що майже вся електроенергія може без втрат виробляти тепло.

Для ще більш економних витрат енергоресурсів, система регулювання та контролю теплової потужності спеціально розробляється плавною чи багатоступеневою. Температурні показники води на виході в котлі відстежуються спеціальним напівпровідниковим вбудованим датчиком температури – термістором.

Через високу актуальну ціну на електричну енергію рекомендовано використовувати двох та трьохфазні лічильники. А при опаленні приміщення бажано передбачити систему акумулювання тепла з баком чи іншими елементами. До того ж варто використовувати сучасні моделі секційних, панельних радіаторів чи конвектори зі штучною/природною циркуляцією повітря в будівлі. Якщо говорити про популярний рейтинг настінних електрокотлів серед споживачів, варто звернути увагу на наступні моделі із захистом від перегріву, що мають актуальну невисоку ціну:

1.Модель Tenko KEM 3.0/220

Одним з кращих настінних електрокотлів з високою потужністю є модель Tenko KEM 3.0/220. Він розрахований на відкриту систему опалення з корисною потужністю у 3000 Вт. Використовувати таку систему варто лише в приміщеннях з надійною напругою та електрикою. Всі моделі Tenko виробляються згідно зі стандартів виробництва та інноваційних технологій. Котел нагріває воду в діапазоні 30-90 градусів. Tenko даної моделі підійде для приміщення площею до 24 кв.м. Непогане виконання, захист від перегріву та демократична ціна робить цей варіант системи кращим вибором.

Плюси Tenko:

  • Якісні тени;
  • Велика сфера використання з високою потужністю;
  • Популярний надійний виробник;
  • Демократична ціна;
  • Простий монтаж.

Мінуси Tenko:

  • Середня якість захисту.

2.Модель Ardesto EHB-4.5

Ardesto EHB-4.5 – це бюджетна недорога система для опалення приміщення з невеликою площею. Настінний електричний котел Ardesto має якісні тени, які є важливим елементом загального пристрою. Електрокотел дуже простий в монтажі, має якісну теплоізоляцію корпусу, підтримує хороше сервісне обслуговування, отримав три режими регулювання потужності та майже безшумну роботу силового блоку. Головні плюси Ardesto є експлуатація спеціальних електромагнітних реле та висока потужність. Для підігріву води через систему опалення вмонтовано три нагрівачі. Електричний котел Ardesto має трьох рівневу систему регулювання потужності.

Плюси Ardesto:

  • Гарний тиск та максимальна температура;
  • Потужність у 4500 Вт;
  • Якісна теплоізоляція.

Мінуси Ardesto:

  • Комплектація може різнитись, тому варто уточнювати у консультанта.

3.     Модель Kospel EKCO.R2 4

Kospel EKSO.R2 4 є надійним настінним електричним котлом, який ефективно працює в приміщенні площею до 30 квадратних метрів. Котел має надійний захист та високу потужність – 4000 Вт. Для виробництва моделі Kospel EKSO.R2 4 інженери використовують спеціальні тени з нержавіючого матеріалу. Через це є плюси: значно збільшується термін експлуатації котла. Є плавне регулювання води від + 35 до +85 градусів при тиску в 3 Бар. Виробник наділив модель високим захистом від перегріву, де також є аварійний датчик із самоповерненням. Такий електрокотел можна використовувати як додаткове оснащення для систем з примусовою циркуляцією води.  Котел має широку сферу використання, оскільки розрахований для мереж у 220В та 380В.

Плюси Kospel EKSO.R2 4:

  • Велика сфера використання;
  • Є можливість додаткового підключення циркуляційного насосу;
  • Невелика ціна;
  • Максимальні температури;
  • Якісні тени з нержавійки.

Мінуси Kospel EKSO.R2 4:

  • Відсутній розширювальний бачок.

Кращі підлогові електричні котли

Головними елементами, з яких складаються підлогові електричні котли, є нагрівальний пристрій та блок регулювання. За принципом роботи електрокотли підлогові базуються на нагріві рідини, яка надходить до трубопроводу та створює комфортний мікроклімат в приміщенні, оскільки ефективно прогріває повітря.

Елементом, через який проводиться тепловіддача, є тени – спеціальні трубки, що заповнені електропровідним ізолятором. Така система обігріву є класичною та економічно вигідною. Зазвичай підлоговий електрокотел містить 3 або 4 тени, що дозволяє регулювати режим обігріву. Прогрівання води відбувається в проточному режимі, який забезпечує її постійну циркуляцію. Такий тип котла часто монтується у стіні завдяки своїм невеликим габаритам. Електричний котел має терморегуляторні датчики та демократичну актуальну ціну. Єдине, про що варто знати – з часом тени покриваються накипом, через що продуктивність котла знижується.

В котлі такого типу нагрів рідини забезпечується завдяки взаємодії електричного току, що проходить між двома пластинами. Підлогові електричні котли обов’язково мають блок захисту від короткого замикання, підвищення температури, загрози перегріву чи витоку рідини.

Плівкові двоконтурні котли мають більший функціонал. Вони здатні не просто нагрівати рідину, що використовується для обігріву повітря в приміщенні, але й використовуються для побутових потреб. Всі робочі процеси є автоматизованими. Якщо говорити про популярний кращий рейтинг підлогових електрокотлів серед споживачів, варто звернути увагу на наступні моделі із захистом від перегріву, що мають актуальну невисоку ціну:

1.Tenko HKE 90 кВт 380в

Tenko HKE 90 кВт 380В є популярною моделлю підлогового електричного котла, що призначений для обігріву приміщення площею до 950 кв.м з закритими та відкритими системами опалення, які містять примусову циркуляцію. Потужність котла становить 90 кВт, а сама система має шість ступенів нагріву (15, 30, 45, 60, 75, 90 кВт). Управління температурою нагріву 0-90 градусів через капілярний термостат.

Tenko HKE 90 кВт 380В містить вбудований ввідний автоматичний вимикач, до того ж кожен з блоків тенів становить по 12кВт та має окремий автомат. Поточне зображення температурних показників теплоносія та тиску у системі відображається в аналоговому термоманометрі. Котел можна використовувати як додатковий пристрій у вже наявність системі опалення, оскільки він відрізняється потужністю та має просте управління. Підключення Tenko HKE 90 кВт 380В відбувається у трифазну мережу з потужністю в 380В.

Корпус та окремі деталі виконані з якісною сталі українського виробництва. Є певні плюси: вони пройшли антикорозійну обробку, нанесення порошкової фарби як елемент захисного шару та створення естетичного зовнішнього вигляду. У виробництві теплообмінника використовується високоякісна товстостінна труба українського виробника.

Єдиний мінус котла Tenko HKE 90 кВт 380В – він не має вбудованого насоса та розширювального бачка.

2.TEHNI-X Prom

Електричний котел підлоговий TEHNI-X Prom є сучасною моделлю системи опалення. Провідна сумісна робота української та словацької компанії породила сучасне обладнання для обігріву приміщення. TEHNI-X Prom є варіантом для опалення промислових приміщень, оскільки потужності вистачає на обігрів води в системі до 100 літрів.

Електрокотел складається з високоякісних компонентів та має три режими потужності. Розрахований на роботу в двох режимах – 220В та 380В з трьох рівневим захистом системи. Котел має автоматичне регулювання, працює майже безшумно. TEHNI-X Prom є малогабаритною моделлю з великим об’ємом та приємним зовнішнім виглядом. Можливе актуальне підключення до системи обігріву підлоги.

Якщо клієнт потребує великий електричний котел, то модель TEHNI-X Prom є кращим варіантом. Котел порадує великим об’ємом, потужністю, якістю зборки та деталей.

3.Warmly PRO Grade WPG15

Warmly PRO Grade WPG15 є підлоговим електрокотлом, що призначений для опалення великих житлових, промислових, виробничих та складських приміщень площею до 1500 кв.м. Має примусову циркуляцію теплоносія в закритій системі опалення. Модель отримала два ступені захисту від перегрівів. Вона може мати додаткову комплектацію системи наявності теплоносія в теплообміннику – сухий хід, автоматичну систему ступеневого включення котла, через що відбувається зниження максимальних навантажень на мережу живлення.

В залежності від потужності може комплектуватися двома чи трьома ступенями потужності, аналоговим термометром та терморегулятором. Warmly PRO Grade WPG15 працює лише від мережі 380В. Має вбудовану автоматику, через що власник може регулювати та контролювати температуру через пристрої дистанційного керування.